Снимка: Българска федерация по катерене и алпинизъм

Новини

10-то и 19-то място за българските състезатели на европейската купа по спортно катерене в Словакия

През изминалия уикенд в Жилина, Словакия, се проведе пореден кръг от европейската купа по спортно катерене за мъже и жени в дисциплината трудност.

България беше представена от Слав Киров и Николай Русев. Двамата състезатели успяха да преодолеят квалификацията и да се състезават на полуфинала, който отреди и крайното им класиране – 10-то място за Слав Киров и 19-то за Николай Русев.

Победител при мъжете е състезателят от Великобритания Тоби Робъртс, следван от Жул Маршала от Франция и Ювал Шемла от Израел. При жените златният медал спечели Матеа Пьотцл от Австрия, сребърният медал е за Камил Пуже от Франция, бронзът е за Илария Сколарис от Италия.

Състезанието е и квалификация за участие в европейското първенство през август в Мюнхен.

В класирането по нации в трудността при мъжете след две европейски купи българските състезатели са на 11-то място, което ще им даде две квоти в дисциплината.

Това беше последно участие преди трите големи състезания, които ще се проведат през август – 3-6.08 – европейско първенство – боулдър за юноши и девойки в Грац, Австрия, 11-18.08 – европейско първенство за мъже и жени в Мюнхен, 21-31.08 – световно първенство за юноши и девойки в Далас, САЩ.