Снимка: БФМ

Новини

Първи подиум за България в кръг от Световното по Хард ендуро

Теодор Кабакчиев донесе първи подиум за България от Световното първенство по Хард ендуро, след като завърши на второто място в „Xross Rally“ – втори кръг от световния шампионат, който приключи в Златибор, Сърбия. Пред най-добрия ни състезател завърши единствено една от звездите в този спорт – Мануел Летенбихлер от Германия с аванс от 10 минути и 3 секунди пред Кабакчиев. След тях се наредиха британците Греъм Джарвис и Били Болт, Уейд Йънг от Южна Африка и Михаел Валкнер от Австрия.

Теодор показа много добро каране и през 4-те дни, като завърши на първото място в първия офроуд ден, а след това се движеше плътно до победителите в отделните специални етапи.

В класирането след 2 кръга начело с по 30 точки са Марио Роман от Испания и Греъм Джарвис, Кабакчиев е трети с 27. Следващият кръг от СШ Хард ендуро е „Red Bull Erzbergrodeo“ край Айзенерц, Австрия на 16 юни.