Снимка: БФТенис

Младите надеждиНовини

България спечели пет титли на световните финали на веригата „Киндер +“ за 2022 г.

България спечели пет от общо десет възможни титли на финалния световен турнир от веригата „Kinder+ Sport”. Международните финали се проведоха в „Рафа Надал Академи” в Майорка, Испания. Във финалите участваха националните шампиони по този проект от много европейски страни. Състезанието бе за тенисисти от 9 до 12 годишна възраст. Те бяха разпределени в две възрастови групи до 10 и 12 г.

Димитър Топчийски при момчетата до 12 г. и Мая Мичева при момичетата до 10 г. триумфираха с титлите на сингъл.

Във финала при момчетата до 12 г. Димитър Топчийски победи Рикардо Богдан от Италия 6:4, 6:4.

Във финала при момичетата до 10 г. Мая Мичева се наложи над Мари Шмидхофер от Австрия 6:1, 6:2.

При момчетата до 10 г. Бруно Дженев завърщи на второ място. Във финала Дженев отстъпи в два сета на Лука Сагедер от Австрия.

Дамян Аврамовски при момчетата до 12 г. и Карла Бързакова при момичетата до 10 г. пък спечелиха титлите в утешителните надпревари.

При момчетата до 12 г. Дамян Аврамовски победи във финала Едуард Неагош от Румъния с 3:4, 4:2, 7-2.

При момичетата до 10 г. Карла Бързакова спечели във финала срещу Мария Милат от Хърватия с 4:3, 4:2.

При момичетата до 12 г. Рая Маркова завърши на второ място в утешителната надпревара. Във финала Маркова отстъпи на Ана Баран от Полша с 2:4, 3:4.

Димитър Топчийски триумфира с титлата и при смесените двойки до 12 г. Топчийски и Александра Заптава от Полша победиха във финала с 4:3, 4:2 Алекандро Фронза от Италия и Ана Баран от Полша.

Бруно Дженев е втори при смесените двойки до 10 г. Във финала Дженев и Андреа Вейл от Черна гора загубиха от Давид Димитру от Румъния и Карла Фрачиа от Италия с 4:0, 1:4, 4-7.

България бе представена на финалите от:

До 10 г. Даниел Васев (ТК “Про спорт”, гр.София), Карла Бързакова (ТК “НСА”, гр.София), Бруно Дженев (ТК “Макс Про 2020”, Гр.Пловдив) и Мая Мичева (ТК “Виа Тенис Стар”, гр.София).

До 12 г. Дамян Аврамовски (ТК “Бароко Спорт”, София), Рая Маркова (ТК “Августа Траяна”, гр.Стара Загора), Димитър Топчийски (ТК “Про спорт”, гр.София) и Никол Нунева (ТК “Приста 2011”, гр.Русе).

Треньори на родните таланти са Христомир Мицов (ТК „Приста 2011) и Бранко Аврамовски (ТК “Бароко Спорт”).

Участието на български тенисисти на турнира “Киндер + спорт ” е осигурено от Българска федерация по тенис със съдействието на Министерството на младежта и спорта по програмата “Тенисът – Спорт за всички”.

„Киндер+ Спорт” e международен социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.