Снимка: БФС

Новини

България U19 спечели първата си проверка срещу Черна гора

Юношеският национален отбор на България до 19 г. записа победа с 1:0 над връстниците си от Черна гора в контролен мач, който се състоя на основния терен в Национална футболна база „Бояна“. Единственото попадение отбеляза Никола Илиев, а българският тим можеше да се поздрави и с далеч по-изразителен успех.

„Лъвчетата“ получиха възможност да поведат в резултата още в началото, когато Борис Димитров се възползва от отлично центриране и отправи опасен удар, който обаче попадна точно в тялото на черногорския страж Марович. Веднага след това полузащитникът на Интер (Милано) Никола Илиев уцели напречната греда след изстрел с глава.

В 39-тата минута Пламен Андреев демонстрира рефлекс и спаси опасна ситуация пред нашата врата преди Илиев за втори път да нацели горната греда на вратата на гостите – този път след изстрел от фаул.

Все пак през втората част по-добрата игра на нашия тим даде резултат. В 79-тата минута Илиев намери мрежата след добро центриране и материализира отличното си представяне.

Втората контрола между двата тима е на 28 март от 14:30 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Съставът на България:  12. Пламен Андреев, 4. Несин Селим, 5. Валентин Петров, 6. Денис Динев, 8. Красиан Колев, 9. Борис Димитров, 10. Никола Илиев, 14. Никола Царовски, 16. Димитър Иванов, 19. Николай Златев, 21. Николай Желязков

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстор: 1:0 Илиев 79.