Снимка: Фейсбук страница Team Bulgaria

Младите надеждиНовини

България U21 надви връстниците си от Черна гора

Георги Николов носи успеха за младежкия национален отбор

Младежкият национален отбор на България (U21) надви с 1:0 връстниците си от Черна гора в контролна среща, проведена на стадион “Христо Ботев” в Благоевград. Единственото попадение в мача отбеляза резервата Георги Николов в средата на второто полувреме. Успехът на “лъвчетата” можеше да е още по-изразителен, но в края на първата част те пропуснаха дузпа.

В Благоевград сблъсъкът започна равностойно, но постепенно домакините започваха да владеят все повече инициативата. Така се стигна до най-чистото положение преди почивката, когато Даниел Хвойнев бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията Никола Попов посочи бялата точка. Зад топката застана Марк-Емилио Папазов, чийто удар обаче бе отразен от вратаря на съперника Никола Изевич.

В 64-ата минута влезлият като резерва Роберто Райчев имаше възможност да открие резултата, но изстрелът му премина съвсем близо до целта. Десет минути по-късно България U21 поведе чрез друг футболист, появил се от пейката – Георги Николов. Нападателят на Спортист Своге засече с глава чудесно центриране на Николай Златев отляво. До края на срещата нови голове не паднаха. На 20 юни младежкият национален отбор гостува на Албания отново в приятелски мач.