Снимка: БФТенис

Новини

България загуби от Казахстан на Купа “Дейвис”

В последния мач Димитър Кузманов загуби от Александър Бублик

Националният тим на България загуби от Казахстан с 1:3 победи в срещата от Световна група I на турнира за Купа “Дейвис”, неофициално Световно отборно първенство по тенис за мъже. В последния мач Димитър Кузманов се бори срещу звездата на съперника Александър Бублик, но отстъпи с 6-4, 7-6(4).

В първия сет Мико върна пробив за 4-4. Веднага след това обаче бе отново пробит. Във втората част състезателят ни имаше три сетбола на сервис на Бублик. Не съумя да се възползва и загуби в тайбрек, с което и България окончателно бе сломена от Казахстан. “Беше нервен, емоционален, изключително важен мач. Той допусна много грешки, аз също, но той беше по-добър във важните моменти. Може би ми липсваше малко късмет”, каза Кузманов след поражението от номер 29 в световната ранглиста.

Единствената победа за страната ни донесоха Александър Донски и Александър Лазаров на двойки с 6:3, 6:3 за 73 минути. Иначе националният ни отбор не можеше да разчита на голямата си звезда в тениса Григор Димитров, който отказа участие заради несъвместимост с програмата си.