Новини

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в Куинс Клъб, ще играе с Карлос Алкарас

Гришо се справи с аржентинец

Григор Димитров се класира убедително за четвъртфиналите на турнира на трева от сериите АТП 500 в лондонския клуб Куинс. Българинът победи с 6:3, 7:5 №8 в схемата Франсиско Серундоло от Аржентина. Срещата продължи 1 час и 29 минути. Това е четвърти пореден успех за Гришо в надпреварата без да загуби сет. В следващия кръг обаче хасковлията ще бъде изправен пред сериозно препятствие, тъй като негов съперник ще бъде водачът в схемата и номер 2 в световната ранглиста Карлос Алкарас от Испания.

Димитров успя да пробие Серундоло за 5:3, а след това затвори първия сет с гейм на нула на собствен сервис. Първата ни ракета взе подаване на съперника за 2:1 във втората част, а при 3:1 изпусна две точки за нов пробив. Аржентинецът успя да направи рибрейк за 3:3. При 5:5 българинът осъществи решителен пробив и спечели срещата с гейм на 15.

С победата Григор Димитров си гарантира 90 точки за световната ранглиста и 60 145 евро от наградния фонд, който възлиза на 2 195 175 евро.

По-рано днес Алкарас победи Иржи Лехечка с 6:2, 6:3 за по-малко от час и половина. До момента испанецът и Гришо, който е шампион в Куинс от 2014 година, имат два мача помежду, които завършиха с двусетови победи на испанеца. Те обаче не са се срещали на тревна настилка.