Снимка: Българска Федерация по Тенис

Новини

Григор Димитров срещу Джокович в третия кръг на Откритото първенство на Австралия

Българинът разгроми Ласло Джере за 94 минути.

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, където ще се изправи срещу бившия световен номер 1 в тениса Новак Джокович, който победи квалификанта Енцо Куако с 3:1 сета (6-1, 6-7(5), 6-2, 6-0).

Поставеният под номер 27 Димитров разгроми сърбина Ласло Джере с 6:3, 6:2, 6:0 за 94 минути.

Хасковлията, полуфиналист в Мелбърн през 2017 година, изигра отличен мач. Той поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, във втората част дръпна с 5:1, а в третия сет не даде гейм на съперника.

Така Григор Димитров записа втора поредна “чиста” победа в Мелбърн, след като в първия кръг победи в три сета и Аслан Карацев.