Снимка: БФСамбо

Новини

Иван Хърков спечели бронзов медал от Европейската купа по самбо в Минск

В турнира участие взеха 150 състезатели от 11 държави

В гр. Минск, Беларус, се проведе Европейска Отворена Купа по самбо за приза на Президента на Беларус. Традиционно тази купа открива международния състезателен сезон. Чрез участието си в ЕОК, състезателите трупат точки за световната ранглиста, което им носи допълнителнителни бонуси през годината.

В купата участие взеха 150 състезатели от 11 държави, съобщиха от родната федерация. България бе представена от национала Иван Хърков, кат. 79 кг – състезател на СК “ Бойни спортове“ Панагюрище.

Хърков стартира със загуба от представителя на Грузия –  Бесариони Берунава, който в последствие го изведе дорепешаж. В репешажа нашия състезател победи представителя на Русия – Тимур Дусеинов, а в спора за бронзовия медал надделя над Михаил Кукхаренка – състезател на домакините. Така Иван Хърков грабна бронзовия медал в категория 79 кг.

Златния медал спечели Бесариони Берунава, а на второ място се класира Омари Ниазашвили, и двамата от Грузия.

Главен съдия на Европейската Отворена Купа бе българина Иван Нетов.