Новини

Изумителен Григор Димитров подчини Стефанос Циципас и е на финал в Париж

Трудна, но много сладка победа за Гришо!

Първата ракета на България Григор Димитров е финалист на турнира “Мастърс 1000” в Париж! Хасковлията постигна труден успех с 6:3, 6:7(1), 7:6(3) над световния номер 6 Стефанос Циципас след 2 часа и 34 минути игра. Гришо ще спори за титла от сериите “Мастърс 1000” за втори път в своята кариера.

През 2017 година най-добрият ни тенисист вдигна трофея в Синсинати, побеждавайки Ник Кирьос. Съперник на българина във френската столица ще бъде някой измежду № 1 в ранглистата на ATP Новак Джокович и руснака Андрей Рубльов.

Димитров стартира прекрасно двубоя и проби още във втория гейм.  Той можеше да реализира още един брейк, но гръцкият му противник успя да се измъкне. Все пак хасковлията затвори сета с 6:3. Втората част протече равностойно. В деветия ѝ гейм нашият състезател пропусна на два пъти да вземе подаването на съперника. Стигна се до тайбрек, в който Циципас демонстрира перфектен тенис и изравни в общия резултат.

В третия сет при 1:1 Гришо оцеля на свой сервис, спасявайки четири точки за пробив. Двамата класни тенисисти печелеха лесно подаванията си, за да се стигне до нов тайбрек. Този пъти българинът бе непоколебим и подчини Стефанос Циципас. Така следващата седмица Григор Димитров ще се изкачи поне до 14-ото място в световната ранглиста.