Снимка: bulfencing.com

Младите надеждиНовини

Йоана Илиева с бронзов медал на Европейската купа за жени до 23 години в Страсбург

Фехтовачка N1 на България със страхотно представяне на турнира във Франция

Фехтовачка N1 на България Йоана Илиева спечели бронзов медал в Страсбург, в турнира за жени до 23 години, валиден за Европейската купа, съобщават от родната федерация.

Българката излезе от групите с три победи и две загуби, и като поставена под N15 отиде директно във втория кръг от елиминациите. Там тя се изправи срещу Ана Кудер от Франция и записа победа с 15:9. В двубоя за място сред най-добрите осем възпитаничката на фехтовална академия „Васил Етрополски“ и на националния треньор Ивайло Воденов надделя над Аяка Мукае от Япония с 15:13. В четвъртфинала Илиева показа отлична игра и победи категорично Мария Бланко Нарваез от Колумбия с 15:5. В полуфинала сабльорката ни излезе срещу Фаустин Клапие от Франция, отстъпи с 10:15 и спечели бронзовото отличие.

Първото място в турнира извоюва Фаустин Клапие, победила във финала Манон Брюне от Франция с 15:13.