Снимка: БФМ

Новини

Майкъл Иванов в ТОП 5 на Европейското по мотокрос

Майкъл Иванов с „Husqvarna“ от отбора на „АИТ рейсинг тийм“ зае 5-то място в крайното класиране за Европейското първенство в клас EMX Open, съобщават от Българската федерация по мотоциклетизъм. Най-добрият ни състезател в момента събра 136 точки от стартовете във Великобритания, Италия, Латвия, Финландия и Турция в конкуренцията на 81 състезатели от 27 държави. Победител тази година е испанецът Хосе Бутрон с 238 точки, пред Томаш Кохут от Словакия (211) и Михаел Санднер от Австрия (199). Точки за Европейския шампионат спечелиха още Кристиан Петков с КТМ от „„Мото клуб Бобошево 1956“ (25-ти) и Стефан Нейчев с „GasGas“ от „Еърмакс рейсинг“ (29-ти).

В последното състезание за сезона в Афионкарахисар, Турция, Майкъл Иванов спечели втория манш с най-бърза обиколка и невероятно каране, но заради паднал състезател получи наказание от 10 позиции назад в класирането и взе 21 точки от двата манша. Другите ни представители в Турция – Кристиан Петков и Стефан Нейчев, взеха 30 и 27 точки, което им отреди 6-то и 7-мо място в тази надпревара.