Снимка: БФБаскетбол

Младите надеждиНовини

Сребро за България от европейското първенство по баскетбол за момчета до 16 години

Във финалния мач тимът ни отстъпи на Хърватия с 67:85, като загубата бе единствена за него в турнира

Националният отбор на България за момчета U16 спечели сребърните медали на Европейското първенство в Дивизия B, което се проведе в Питещ. Във финалния мач тимът ни отстъпи на Хърватия с 67:85, като загубата бе единствена за него в турнира. Независимо от крайния резултат обаче, “лъвчетата” изиграха много силен шампионат, а и двата отбора вече си бяха осигурили място в елита догодина.

Преди двубоя имаше минута мълчание в памет на Атанас Голомеев.

Срещата започна много равностойно, но след силна серия съперникът се откъсна с 26:14 след десет минути игра. Нашите допускаха повече грешки и отстъпваха в подкошието, като на почивката изоставаха с 30:47, макар пасивът им да достига и 23.

След паузата и двата отбора играха с много висока резултатност, а преди заключителната четвърт баскетболистите на Стойо Чолаков намалиха за 54:67. Още в началото на последната част обаче Хърватия отново увеличи значително аванса си и нямаше проблем да спечели.

Михаил Калинов и Калоян Колев вкараха по 12 точки за България, с 11 е Ивайло Скрински, а с 10 и 9 борби е Александър Божков.