Снимка: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница

Младите надеждиНовини

Стиляна Николова донесе злато и бронз за България от Световната купа (ВИДЕО)

България приключва Световната купа с пет медала

Стилияна Николова спечели златен медал на топка и бронзов на лента на финалите от Световната купа в Атина, а българските гимнастички завоюваха общо пет отличия от турнира.

17-годишното момиче изигра страхотно съчетанието си на топка и получи оценка от 34.450 точки. Втора се нареди София Рафаели от Италия (31.600), а трета е представителката на САЩ Евита Грискенас (31.550). Боряна Калейн имаше неточности и завърши на шесто място. На лента Николова грабна бронзовото отличие с 29.000 точки. На финала на обръч и двете българки допуснаха грешки и не заслужиха да се качат на почетната стълбичка.

ОЩЕ: Миналата седмица българската художествена гимнастика имаше златен уикенд

Ансамбълът на България за жени остана на шесто място на пет обръча в Гърция. Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова допуснаха груби грешки в началото на съчетанието и бяха оценени с 30.800 точки. На три ленти и две топки състезателките ни се наредиха седми с 26.500 точки.

Така приключваме Световната купа с пет медала (един златен, два сребърни и два бронзови), след като в многобоя Стилияна Николова стана втора, Боряна Калейн – трета, а гимнастичките от ансамбъла спечелиха сребро.