Новини

Страхотен Везенков върна Олимпиакос на пътя на победите

Александър Везенков и неговият Олимпиакос успяха бързо да забравят за поражението от Монако преди два дни и да се завърнат на победния път в Евролигата. Българският национал и съотборниците му постигнаха успех при гостуването си на АСВЕЛ, побеждавайки френския шампион с 94:80 (26:26, 21:17, 22:21, 25:16) в зала “Астробал” във Вильорбан.

“Червено-белите” се пребориха за победата чрез стабилно представяне в последната четвърт, в която си осигуриха двуцифрената преднина.

Везенков изигра поредния си блестящ мач с екипа на Олимпиакос, като отново той се отличи с най-високия коефициент на полезно действие в своя отбор. Крилото оформи дабъл-дабъл с 18 точки, 10 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка по пътя към недостижим КПД от 26. При стрелбата си българинът бе 6/9 от зоната за две точки и 2/5 от тройката, като той постигна всичко това за 31 минути на паркета като титуляр в предградието на Лион.