Снимка: bvf.bg

Новини

България записа втора победа на ЕвроВолей 2023, “лъвовете” обърнаха Украйна

В следващия си мач "лъвовете" ще се изправят срещу Хърватия.

Българският национален отбор по волейбол за мъже надви Украйна с 3:1 гейма (20:25, 25:17, 25:20, 25:23) в третия си двубой от група В на Европейското първенство. Възпитаниците на Пламен Константинов успяха да се наложат в зала “Конгресна” във Варна след обрат.

За пръв път от началото на Евроволей 2023 младата ни надежда Алекс Николов стартира като титуляр за “лъвовете”. В първата част обаче “трикольорите” показаха колеблива игра, а съперникът се възползва, за да поведе в резултата.

Загубеният гейм обаче подейства мотивиращо на българския отбор, който веднага взе контрола на мача в свои ръце, като спечели с лекота втората част. Сходна бе съдбата и на третия гейм, в който “лъвовете” отново доминираха.

В последната част Украйна бе една идея по-близко, но България успя да задържи преднина и да спечели срещата с 3:1 гейма. В групата страната ни заема второ място с 6 точки – на три пункта от лидера Словения. В следващия си мач “лъвовете” ще се изправят срещу третия Хърватия.