Снимка: БФС

Новини

Женският национален отбор на България завърши наравно в първата си проверка

Националният отбор на България за жени завърши 1:1 с Латвия в първата си контролна среща от подготвителния лагер в Турция. Въпреки големите кадрови проблеми и отсъствието на основни фигури, възпитаничките на Силвия Радойска показаха добро лице и бяха по-активният тим на терена.

През първата част нашият състав можеше да вземе удобна преднина, но изключително хубав изстрел на Ева Дюпуи извън наказателното поле бе избит трудно от вратаря на латвийски тим, а Ивана Найденова уцели греда също след изстрел от дистанция. Латвия поведе от наказателен удар в 24-тата минута, реализиран от Войтане.

След почивката България наложи още по-солидно превъзходство и стигна до изравнителен гол в 80-ата минута, когато Вероника Гоцева спечели дузпа, а Найденова бе точна от бялата точка.

Следваща проверка на женския ни тим е на 19 февруари срещу Литва.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 19. Йоана Станкова, 5. Нора Димитрова, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова (46 – 10. Вероника Гоцева), 16. Яна Динева (77 – 13. Изабела Петрова), 15. Ева Дюпуи (60 – 18. Жасмина Атанасова), 14. Нина Георгиева (60 – 17. Инна Димова), 7. Биляна Пенчева (46 – 11. Леонора Желева), 21. Юлиана Александрова (67 – 8. Полина Ръсина).

Селекционер: Силвия Радойска

Голмайстори: 0:1 Войтане 24-д., 1:1 Найденова 80-д.